Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Jak poradzić sobie z drętwieniem rąk?

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 15 marca 2018

Jedną z najczęstszych dolegliwości, na które skarżą się klienci salonów masażu i SPA jest drętwienie rąk. Drętwienie może być objawem wielu chorób i nie należy go bagatelizować, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu ból, pieczenie lub mrowienie. Dodatkowo zaniepokoić powinien nas nawracający charakter tych dolegliwości i ich nasilanie. W takim przypadku, warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli występują też inne objawy. Przy drętwieniu rąk wywołanym stresem czy złymi nawykami bardzo korzystne jest udanie się na masaż leczniczy.

Drętwienie rąk – przyczyny 

Drętwienie rąk to najczęściej niedostateczne krążenie i nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz nerwów obwodowych kończyny górnej. Stan ten jest związany z nadmiernym napięciem mięśni karku i pleców, mięśni stawu barkowego, mięśni klatki piersiowej, mięśni ramienia, przedramienia i mięśni dłoni. Z powodu odrętwiałych mięśni wykonywanie nawet najprostszych czynności staje się trudne i wiąże się z bólem oraz poczuciem dyskomfortu. W takim przypadku bardzo korzystne jest udanie się na zabieg masażu leczniczego. Techniki masażu stosowane w tego typu dolegliwościach są skutecznym sposobem na ich zniwelowanie. Odpowiednio przeszkolony terapeuta już w trakcie pierwszego masażu będzie zdolny do rozluźnienia napiętych i zdrętwiałych mięśni.

Najczęstszą przyczyną drętwienia kończyn górnych są złe nawyki. Objaw ten pojawia się w momencie, kiedy przebywamy kilka godzin w niewygodnej i nieprawidłowej pozycji. Taką pozycją jest najczęściej: pozycja w czasie snu oraz pozycja siedząca.

Sen jest bardzo ważnym aspektem funkcjonowania ludzkiego organizmu i warunki komfortu są tu szczególnie istotne ponieważ spędzamy w tej pozycji od 5 do 9 godzin dziennie. Podstawowe znaczenie ma dobór odpowiedniego materaca oraz poduszki. Decydując się na zakup warto nasz wybór skonsultować z doradcą, obecnie większość sklepów oferuje taką usługę.

Najważniejszym aspektem podczas snu jest utrzymanie wyprostowanej głowy co zapewnia prawidłowe krążenie i rozluźnienie mięśni odcinka szyjnego i barków. Często pojawia się pytanie, która pozycja w czasie snu jest najbardziej odpowiednia? Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, pozycja w czasie snu zależy od stanu zdrowia. Najlepsza rada to zwrócenie uwagi na pozycję głowy, zachowanie wyprostowanego tułowia i pozycję miednicy. Głowa i plecy oraz miednica powinny znajdować się w jednej linii. Nie należy rotować miednicy i w tym celu warto lekko zgiąć kończyny dolne i włożyć miedzy kolana poduszkę. Bardzo niekorzystnymi pozycjami są pozycje spania na brzuchu i na boku w skręconej pozycji. Jeśli śpimy na brzuchu, to obciążamy kręgosłup szyjny. Jeśli śpimy na boku w skręconej pozycji z rękami pod głową to najczęściej napinamy mięśnie barków oraz pleców przez co utrudniamy funkcjonowanie narządów wewnętrznych, układu krążenia i splotów nerwowych.

Kolejną pozycją, która wpływa na drętwienie rąk jest pozycja siedząca. W momencie siedzenia z pochyloną głową i nieopartymi plecami trzymamy ręce w powietrzu lub opieramy łokcie na biurku. Takie nawyki bardzo przyczyniają się do napięcia w mięśniach karku, pleców oraz w kończynach górnych. O sposobach na poprawienie tej pozycji można poczytać w artykule „ Jak pokonać napięciowy ból karku i głowy?”.

Również praca fizyczna, prowadzenie samochodu oraz noszenie dziecka może mieć niekorzystny wpływ na napięcia pleców, barków i klatki piersiowej, a w konsekwencji na pojawienie się drętwienia rąk.

Jak poradzić sobie z drętwieniem rąk?

Aby zniwelować ten problem nie wystarczy tylko zmiana niewłaściwych nawyków. Najkorzystniejszy wpływ na rozluźnienie napiętych mięśni mają zabiegi masażu oraz ćwiczenia rozciągające. Najlepiej wybrać się na masaż leczniczy. Po krótkim wywiadzie terapeuta będzie wiedział jakie techniki wykorzystać w trakcie masażu aby przynieść ulgę. Warto jednak udać się do doświadczonego masażysty lub fizjoterapeuty, który masażem i technikami rozciągającymi pomoże w poprawie ruchomości mięśni i obniżeniu ich napięcia. Terapeuci salonu Mastell mają doświadczenie w wykonywaniu masaży leczniczych oraz posługiwaniu się technikami rozciągającymi opartymi na masażu tkanek głębokich i rozluźnianiu powięziowym. Dlatego terapia jest skuteczna i przynosi ulgę już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Terapeuta doradzi także jak zmienić nawyki oraz poleci ćwiczenia profilaktyczne w celu wyeliminowania dolegliwości.

Krzysztof Stańczyk
Fizjoterapeuta Mastell massage & day spa

—————

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na:
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: 22 255 70 27

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?
Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody leczenia w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby. To pozwoli na ułożenie skutecznej terapii zabiegowej.

Umów się na wizytę

Karta Podarunkowa Mastell to świetny
sposób, aby powiedzieć bliskiej
osobie – Zasługujesz na najlepsze

Dowiedz się więcej