Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Masaż lomi lomi nui, hawajska uczta dla zmysłów

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 28 września 2018

Hawaje to archipelag tropikalnych wysp wulkanicznych. Narodził się tu system filozoficzny huny. Według niego drogą do zdrowia i szczęścia jest harmonia, czyli zgodność pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Zrównoważenie tych trzech elementów jest trudnym procesem. Niesamowitą pomoc w osiągnięciu stanu wewnętrznej harmonii przynosi hawajski masaż lomi lomi nui.

Wywodzi się on z hawajskiej kultury starożytnej i zabiegów wykonywanych w świątyniach przez kahunów – kapłanów i mistrzów uzdrawiania. W czasach współczesnych zabieg ten upowszechnił się najpierw wśród rodzin hawajskich, a obecnie jest praktykowany na całym świecie przez odpowiednio przeszkolonych terapeutów.

Jak przebiega masaż lomi lomi nui

Masaż lomi lomi nui to zabieg nie tylko dla ciała, ale także dla duszy. Towarzyszy mu relaksująca muzyka hawajska, specjalnie dobrane oleje i relaksujące aromaty świec. Osoba masowana przykryta jest kolorową chustą pareo, oddającą klimat hawajskiej przyrody i kultury. Techniki masażu lomi lomi porównuje się z falami morskimi, które obmywają ciało człowieka będącego w wodzie. Daje to osobie masowanej uczucie zadowolenia, pełnego odprężenia i błogości. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami, specjalnie dobrane formy rozciągania oraz wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co masaż ten charakteryzuje się wyjątkową harmonią i płynnością. Masaż przedramionami jest wykonywany mocniej, tam gdzie znajdują się napięcia, natomiast tam gdzie nie ma takiej potrzeby jest lekki i komfortowy dla klienta. Technika ruchu podstawowego rozpoczyna się od karku, później obejmuje mięśnie barku, łopatki, mięśni pleców, stopniowo przechodząc w dół, zmniejsza się nacisk przedramienia. Dalej technika ta przechodzi na pośladek, udo oraz łydkę, kiedy terapeuta dotrze do stopy, wówczas wraca w stronę głowy głaszczącymi ruchami i rozpoczyna tę samą technikę po przeciwnej stronie. W trakcie drugiej części masażu, gdy osoba leży na plecach masaż obejmuje stopy, nogi, brzuch, klatkę piersiową oraz ręce i szyję. Stan głębokiej relaksacji potęgują stosowane techniki wsuwania rąk pod plecy z lekkim unoszeniem ciała oraz hawajski masaż twarzy i głowy, wykonywany na koniec zabiegu. Są to rozciągania karku oraz masaż z użyciem dłoni, przedramion i kołyszących ruchów. Po zabiegu ważnym elementem jest odpoczynek i pozostanie na leżance dłuższą chwilę, skupienie się na sobie i swoich odczuciach.

Dla kogo lomi lomi nui?

Polecany wszystkim w celu ukojenia ciała i duszy. Historycznie był wykonywany przed podjęciem ważnej decyzji lub wydarzeń czekających w przyszłości. Dlatego przed zabiegiem warto pomyśleć o swoim życzeniu. Ciało człowieka jest odzwierciedleniem emocji i cech charakteru, rozluźnienie napięć w nim nagromadzonych jest idealnym zabiegiem przywracającym spokój i harmonię.

Masaż gorącymi kamieniami oraz peeling całego ciała są idealnym dopełnieniem tego rytuału.

W masażu lomi lomi nui, podobnie jak we wszystkich zabiegach wykonywanych w Mastell, siła i natężenie masażu dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta.

Krzysztof Stańczyk
Fizjoterapeuta, dyplomowany masażysta lomi lomi w Mastell

————–

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na:
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: +48502265660

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?
Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Masaże i zabiegi Spa w wykonaniu naszych profesjonalistów zapewniają relaks, odprężenie, napełniają energią i pomagają odzyskać naturalne piękno.

Umów się na wizytę

Karta Podarunkowa Mastell to świetny
sposób, aby powiedzieć bliskiej
osobie – Zasługujesz na najlepsze

Dowiedz się więcej