Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Metoda kinesiotapingu w masażu leczniczym

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 14 czerwca 2019

Kinesiotaping czyli oklejanie dynamiczne jest skuteczną, nieinwazyjną metodą terapii, stosowaną w wielu gałęziach medycyny oraz rehabilitacji sportowej. Kineziotaping może stanowić  samodzielną formę terapii lub łączona z  masażem, terapią manualną, zabiegami fizykoterapeutycznymi czy ćwiczeniami. Ze względu na specyficzne właściwości plastrów korzystają z nich zarówno dzieci, dorośli, jak i kobiety w ciąży.
Najczęściej kolorowe plastry spotykamy w gabinetach fizjoterapeutycznych, ale także w salonach masażu, w których pracują wykwalifikowani fizjoterapeuci stosujący nowoczesne i naturalne metody w masażu leczniczym. Często widzimy naklejone taśmy na ciałach sportowców, którzy chętnie korzystają z ich wyjątkowych właściwości. Jednak kinesiotaping jest też coraz popularniejszy wśród osób, które nie są sportowcami i obecnie ta właśnie grupa stanowi aż 85% aplikacji plastrów.

Klienci salonu Mastell, przychodzą na masaż leczniczy, ponieważ zmagają się bolesnością kręgosłupa, drętwieniem rąk, napięciem karku i głowy. Metoda naklejania plastrów wspomaga masaż leczniczy – zmniejszając bolesność mięśni i uczucie ich zmęczenia (tejpy przynoszą miłą ulgę następnego dnia – po przebudzeniu 🙂 ) oraz przyśpieszają regenerację tkanek.

Kinesiotaping – praktyczne aspekty

Niezwykłe właściwości kinesiotapingu zawdzięczamy japońskiemu chiropraktykowi dr Kenzo Kase. W latach 80-tych ubiegłego stulecia zaprojektował bawełniane taśmy, utkane w taki sposób, aby swoją strukturą przypominały skórę człowieka. Dzięki temu możemy wspierać się nimi w masażu leczniczym. Warto wiedzieć, że:

  1. Tapy nie zawierają żadnych leków, oddziałują jedynie mechaniczne na skórę, powięzie, tkanki podskórne oraz receptory czuciowe i w efekcie oddziałują leczniczo na ciało przez całą dobę, zarówno w spoczynku jak i w trakcie aktywności. Utrzymują się na skórze około 5 dni, nie powodując jej podrażnień.
  2. Nie wymagają zmiany trybu życia ani nie ograniczają w żaden sposób ruchów osoby, która ma zaaplikowany plaster. Tapy przepuszczają powietrze i są wodoodporne więc bez problemu można się z nimi kąpać.
  3. Taśmy aplikuje się na na różne partie ciała, ważne aby były naklejone na czystą i suchą skórę. Taśma jest pokryta hipoalergicznym klejem, który aktywuje się pod wpływem ciepła, i posiada zdolność do rozciągania się – sprężystość plastrów sięga 140% od ich pierwotnej długości.
  4. Plastry dostępne są w kilku kolorach jednak kolor nie ma znaczenia leczniczego. Barwniki otrzymywane są z wyciągów roślinnych i mają właściwości hipoalergiczne.

Dlaczego warto korzystać z oklejania dynamicznego w masażu leczniczym?

  1. Taśmy zmniejszają dolegliwości bólowe i uczucie ich zmęczenia (tejpy przynoszą miłą ulgę następnego dnia – po przebudzeniu 🙂 ), przyśpieszają regenerację tkanek – taśma oddziałuje na układ mięśniowo – powięziowy. W wyniku aplikacji plastra dochodzi do uniesienia i pofałdowania naskórka, co zwiększa przepływ krwi w naczyniach głębiej położonych. Dochodzi wtedy do transportu chłonki – przyśpiesza to regeneracje tkanek.
  2. Poprawiają funkcję mięśni –  odpowiednio naklejając plastry możemy wpłynąć na funkcję danego mięśnia. Jeżeli mięsień jest zbyt napięty – plastry dadzą efekt rozluźnienia. Natomiast przy osłabionym mięśniu – wspomogą jego pracę.
  3. Działają przeciwobrzękowo – plastry dają świetne rezultaty w terapii obrzęków i siniaków. Zakładając odpowiednio odmierzony tejp, ułatwiamy utworzenie dodatkowej przestrzeni dla płynów tkankowych, które odpływają do najbliższych węzłów chłonnych. Po kilku dniach od zaaplikowania taśmy obrzęk wyraźnie się zmniejsza, dochodzi do wyrównania temperatury, a siniak wyraźnie traci swój kolor. Kinesiotaping jest też metodą, pomocną przy drenażu limfatycznym, ponieważ pobudza krążenie limfy, udrażniając węzły chłonne.
  4. Kinesiotaping to współczesna metoda w masażu kobiet w ciąży – najczęstszymi dolegliwościami bólowymi, z jakimi zmagają się kobiety ciężarne, są bóle w odcinku lędźwiowo – krzyżowym. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości przyjmowania leków, taśmy kinesiotaping są świetną, przeciwbólową alternatywą. Co więcej – odpowiednio zaaplikowane plastry przynoszą ulgę dla opuchniętych dłoni i tzw. ciężkich stóp.

Dlaczego warto skorzystać z kinesiotapingu w Mastell?

Wielu klientów naszego salonu zmaga się z efektami długiego siedzenia oraz stresującego trybu życia. Metoda kinesiotaping świetnie sprawdza się – jako pomoc w utrwaleniu efektów masażu leczniczego. Nie bez powodów kolorowe taśmy za królowały w świecie fizjoterapii więc terapeuci tworzący zespół Mastell, również chętnie ich używają. Zapraszamy do korzystania z naszego doświadczenia, które pozwala nam indywidualnie podchodzić do każdego klienta i przynosić ulgę w bolesności.

Natalia Barańska
Fizjoterapeuta Mastell massage & day spa

———–

Zdecyduj się na masaż leczniczy i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.  Umów wizytę na: www.mastell.pl/rezerwacja online  lub telefonicznie: +48502265660

Umów się na wizytę

Karta Podarunkowa Mastell to świetny
sposób, aby powiedzieć bliskiej
osobie – Zasługujesz na najlepsze

Dowiedz się więcej