Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Masaż rewitalizujący – szybki powrót do formy po ciąży

Umów się na wizytę

Masaż rewitalizujący po porodzie zalecany jest wszystkim kobietom niezależnie od tego czy poród odbył się metodą naturalną czy poprzez cesarskie cięcie. Daje możliwość szybkiego powrotu do formy sprzed ciąży bez bólu, skalpeli czy zbędnych wyrzeczeń. A wszystko po to abyś czuła się i wyglądała zjawiskowo!

Czas narodzin dziecka to jeden z najwspanialszych momentów w życiu kobiety. Warunki przyjmowania porodów oraz opieki lekarskiej, położniczej i pielęgniarskiej są na coraz wyższym poziomie w Polsce. Jednak opieka pod kątem fizjoterapii ginekologicznej pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Często ten aspekt jest pomijany i trudno dostępny dla kobiet w okresie połogu i w okresie dochodzenia do formy po porodzie. Brakuje konsultacji poporodowych pod kątem rozejścia mięśnia prostego brzucha, zaleceń ćwiczeń gimnastycznych w okresie połogu, ćwiczeń w środowisku wodnym. Obecnie poszerzeniu ulega oferta salonów masażu pod kątem masażu rewitalizującego dla kobiet po ciąży, masażu niemowląt oraz masażu piersi po okresie laktacji.

Kiedy skorzystać z masażu rewitalizującego poporodowego? 

Okres połogu trwa od 6 do 8 tygodni po porodzie. Przebiega wówczas proces inwolucji, regenerowania się oraz gojenia narządów płciowych. Najważniejszym aspektem tego okresu jest zapewnienie kobiecie właściwych warunków do odpoczynku, chociaż jest to dość trudne zważywszy na konieczność opieki nad maluszkiem. Niezwykle ważne są też instrukcje w jaki sposób przeprowadzać czynności pielęgnacyjne narządów płciowych, tak aby zapobiegać zakażeniom, zakrzepom oraz krwawieniem poporodowym. Jeśli nie występują powyższe czynniki, jednym z elementów rewitalizacji już od pierwszych dni po porodzie jest zabieg masażu. Masaż w pierwszych dniach połogu ma charakter delikatny, opiera się na lekkich głaskaniach i lekkich rozcieraniach, jego celem jest aktywizacja procesu inwolucji macicy. W okresie od 2 do 4 tygodnia  połogu masaż rewitalizujący jest wykonywany naprzemiennie z masażem nadmiernie obciążonych obszarów ciała. Masaż rewitalizujący polega na stosowaniu drenażu limfatycznego obejmującego całe ciało lub wybranych okolic, gdzie wystąpią obrzęki. Masaż nadmiernie obciążonych okolic zwykle obejmuje okolice karku, górnych odcinków kręgosłupa szyjnego i piersiowego, a także kończyn dolnych i stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Oddziaływanie w taki naprzemienny sposób przyczynia się do odprężenia i wspomagania mięśni, stawów oraz więzadeł w procesie regeneracji. Ważnym aspektem jest również masaż kończyn górnych i porady na temat właściwych pozycji, które odciążą mięśnie kończyn górnych podczas karmienia dziecka. Warto także zwrócić uwagę na profilaktykę i usuwanie rozstępów skórnych.

W czasie 6-8 tygodni po porodzie masaż skupia się na zmniejszaniu napięcia w mięśniach przemęczonych podczas noszenia i karmienia dziecka, obejmuje też przeciwdziałanie rozstępom skórnym. W tym okresie ważna jest współpraca z terapeutą i skupienie się na problemach, które są najbardziej dokuczliwe i istotne w procesie rewitalizacji poporodowej.

Jaki masaż wybrać po okresie połogu?

Po okresie połogu zabieg masażu wykonywany jest podobnie jak u każdej osoby dorosłej, z uwzględnieniem wskazań oraz przeciwwskazań do zabiegu. Celem takiego masażu jest poprawa siły mięśniowej oraz wzmocnienie stawów i więzadeł. Zabieg masażu może być zabiegiem relaksacyjnym i uspokajającym. Koniecznym elementem jest również zapobieganie rozstępom skórnym i ich utrwalaniu. Jeśli jest taka konieczność, to warto zastosować techniki drenażu limfatycznego (przeciwdziałanie obrzękom i zastojom), masaż punktowy, masaż tkanek głębokich lub inne formy masażu rozluźniające napięcia mięśni.

Krzysztof Stańczyk
Fizjoterapeuta Mastell massage & day spa

——————–

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na:
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: +48502265660

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?
Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami, w tym do wykonywania masażu kobiet w ciąży, oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewna, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody leczenia w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby. To pozwoli na ułożenie skutecznej terapii zabiegowej.

Umów się na wizytę

Karta Podarunkowa Mastell to świetny
sposób, aby powiedzieć bliskiej
osobie – Zasługujesz na najlepsze

Dowiedz się więcej