Facebook - Masaż & Spa Warszawa – Mastell – masaż leczniczy kręgosłupa, masaż relaksacyjny, salon SPA masażu – karta podarunkowa Warszawa Tripadvisor - Masaż & Spa Warszawa – Mastell – masaż leczniczy kręgosłupa, masaż relaksacyjny, salon SPA masażu – karta podarunkowa Warszawa

Japoński Masaż Twarzy, alternatywa dla igły

 1. Kategoria: |
 2. 12 października 2018

Każda kobieta poświęca codziennie mnóstwo czasu na pielęgnację swojej urody. Która z nas drogie Panie nie chciałaby opóźnić procesu starzenia się skóry, pozbyć się sińców pod oczami, kurzych łapek czy lwiej zmarszczki. Niestety większość metod na rynku to zabiegi z użyciem igły. A wystarczy … Japoński Masaż Twarzy.

Początki masażu w Japonii sięgają XV wieku. Według legendy przyjemności tego masażu mogła oddawać się tylko ściśle określona grupa osób: najwyższe głowy w państwie, rodzinna cesarska oraz szlachetne i bogate rodziny w Japonii. Na przestrzeni ostatnich 200 lat dla uzyskania jak najlepszych efektów niektóre techniki zostały udoskonalone. Jednak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych, które stanowią podstawowe techniki tego masażu, są niezmienne od ponad 500 lat.

Japoński Masaż Twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna”. W Japonii uważa się, że piękno jest oznaką zdrowia, a żeby utrzymać efekt naturalnego piękna należy dbać o zdrowie psychiczne, fizyczne oraz duchowe. Na tych trzech elementach skupia się procedura tego masażu.

Na czym polega Japoński Masaż twarzy?

Japoński Rytuał Masażu Twarzy to całkowicie naturalna i nieinwazyjna forma liftingu, przynosząca wyraźne i długotrwałe efekty. Działanie masażu widać już po pierwszym zabiegu, a z każdym kolejnym kondycja skóry poprawia się spektakularnie. Masaż regularnie stosowany gwarantuje niewiarygodne efekty.

Zabieg składa się z czterech etapów, każdy z nich przynosi doskonały wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Są to:

 • rozluźnienie mięśni karku i szyi
 • odprowadzenie obrzęków oraz nagromadzonych toksyn
 • intensywne pobudzenie mięśni twarzy
 • opracowanie punktów akupresurowych twarzy

Wszystkie te elementy sprawiają, że skóra po zabiegu wygląda dużo młodziej, jest wypoczęta, rozpromieniona, bardziej napięta, owal twarzy zostaje podniesiony, zmarszczki spłycone, koloryt skóry wyrównany. Podczas masażu pobudzane jest krążenie, dzięki czemu komórki skóry zostają dotlenione. W trakcie zabiegu w naturalny sposób usuwane zostają martwe komórki naskórka, znajdujące się na powierzchni skóry, co stymuluje ją do regeneracji.

Japoński Masaż Twarzy wprowadza w stan głębokiego odprężenia, przez co zapewnia poprawę samopoczucia . Umysł zostaje uwolniony od wszelkich stresów, napięcie nagromadzone znika, a ciało i dusza rozpływają się w uczuciu błogiej beztroski. Zastrzyk endorfin pozwala na utrzymanie efektu masażu przez długi czas.

W celu zmaksymalizowania efektu liftingującego zaleca się wykonać min. 8-12 zabiegów na przestrzeni 4-ech tygodni. Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegów to 2-3 razy w tygodniu. W 2 miesiącu warto wykonywać zabieg 1 raz na tydzień, a w 3 miesiącu raz na 2 tygodnie.

Przeciwwskazania do Japońskiego Masażu Twarzy

 • stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
 • zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych
 • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
 • zaawansowana miażdżyca naczyń
 • stany gorączkowe
 • wysokie nadciśnienie tętnicze
 • świeże usunięcie zęba, zmiany ropne około-zębowe
 • nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi)
 • trądzik różowaty w facie zaostrzenia
 • skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego

Szczegółowe przeciwwskazania można znaleźć na naszym blogu w artykule Przeciwwskazania do masażu.

Pozwól nam zadbać o swoje zdrowie i piękno zapisz się na Japoński Masaż Twarzy już dziś!

Marlena Gadomska
Terapeuta Spa,

——

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na:
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: 22 255 70 27

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?
Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Masaże i zabiegi Spa w wykonaniu naszych profesjonalistów zapewniają relaks, odprężenie, napełniają energią i pomagają odzyskać naturalny blask. A w przypadku dolegliwości, przynoszą ulgę, dzięki indywidualnie dobranej terapii.