- Kategoria: Zabiegi i masaże antycellulitowe / modelujące |
- 9 października 2018
Jednym z najczęstszych powodów korzystania z zabiegów pielęgnacyjnych w salonach spa jest troska o poprawę wyglądu skóry oraz walka z cellulitem. Wygląd skóry jest uzależniony od stylu życia, nawyków żywieniowych oraz wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Oferta salonów spa jest w tym aspekcie szeroka i obejmuje zabiegi manualne oraz zabiegi z wykorzystaniem specjalnych urządzeń. Bardzo pomocnym i skutecznym zabiegiem jest regularny masaż bańką chińską.
Jak działa masaż bańką chińską?
Bańka chińska wywodzi się z zabiegów medycyny chińskiej oraz technik akupresury i usprawniania przepływu energii. Gumowa bańka chińska ma także zastosowanie antycellulitowe, wyszczuplające i ujędrniające. Masaż ten wspomaga proces odchudzania i jest polecany osobom, które chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę. Jednocześnie należy pamiętać, że odchudzanie może nastąpić tylko i wyłącznie przy regularnym, tlenowym wysiłku fizycznym oraz racjonalnej zróżnicowanej diecie. Ważnym aspektem jest także prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego oraz indywidualna budowa tkanki łącznej. Zabiegi masażu bańką chińską mogą być połączone z technikami masażu antycellulitowego, drenażu limfatycznego oraz masażu izometrycznego. Przy indywidualnym doborze technik zabieg jest skuteczniejszy, bardziej przyczynia się do poprawy wyglądu skóry.
Antycellulitowy masaż bańką chińską
Bańkę chińską stosuje się głównie jako nieinwazyjną metodę walki z cellulitem. Profesjonalnie wykonany masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi, przyspiesza metabolizm, usuwa nadmiar toksycznych substancji. W efekcie następuje przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Podczas masażu zwiększa się przepływ substancji odżywczych dzięki czemu komórki stają się znacznie lepiej odżywione. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.
Czy zabieg jest bolesny oraz jaka powinna być siła i natężenie takiego zabiegu?
Masaż bańką chińską powinien być intensywny, jednocześnie nie powinien doprowadzać do powstawania siniaków. Siłę i natężenie masażu bańką powinno się dobierać indywidualnie do potrzeb klienta i jego odczuć podczas zabiegu.
Jak przebiega masaż bańką chińską?
Zabieg rozpoczyna się od rozprowadzenia specjalnie dobranego oleju do masażu, wykonujemy kilka przygotowujących i rozgrzewających technik głaskania i rozcierania. Następnie terapeuta dobiera odpowiednio techniki masażu bańką chińską do potrzeb klienta. Jeśli występują rozstępy na plecach i pośladkach, nie pracujemy w poprzek blizn i rozstępów, żeby nie doprowadzać do ich rozciągania. Zaczynamy wtedy masaż powyżej rozstępu i wykonujemy ruch do góry bez pociągania skóry. Ważny jest efekt przekrwienia tkanki bez jej przegrzewania oraz powstawania krwiaków i wylewów podskórnych. Ruchy bańką nie powinny być zbyt gwałtowne i nie powinno się przysysać bańki zbyt głęboko. Warto zwracać uwagę aby efekt przekrwienia nie był nadmierny.
Częstotliwość wykonywania zabiegu
Najczęściej masaż bańką wykonuje się na obszarze brzucha, pośladków, na udach, łydkach, okolicy ramion oraz na plecach. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 10 zabiegów wykonywanych 2 do 3 razy w tygodniu. Zauważalne efekty są widoczne już po wykonaniu 2-3 zbiegów. Ważnym aspektem jest także podtrzymywanie efektu zabiegowego poprzez automasaż w domu. W tym celu powinno się skonsultować z terapeutą, aby nauczyć się technik pracy bańką i wykonywać ten zabieg w przerwach pomiędzy kolejnymi sesjami masażu w salonie.
Przeciwwskazania do masażu bańką chińską
Masaż bańką chińską, jest bezpieczną i nieinwazyjną metoda walki z cellulitem pod warunkiem, że jest wykonywany przez profesjonalistę. Warto jednak wiedzieć, że podobnie jak przy innych masażach istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu:
- Ciąża
- Menstruacja
- Zmiany skórne (rozsiane i ropne)
- Nowotwory (można wykonać onkologiczny masaż limfatyczny)
- Krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia
- Hemofilia
- Żylaki występujące w miejscu poddawanym masażowi
- Nadciśnienie nieuregulowane lekami
- Miażdżyca
- Wszelkie stany zapalne (RZS w okresie zaostrzenia choroby)
- Choroby o podłożu bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym
- Stany chorobowe, które przebiegają z wysoką temperaturą ciała powyżej 38°C. M
———-
Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?
Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby.
Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na: www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: +48502265660