Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Masaż Kobido w leczeniu bruksizmu

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 12 czerwca 2023

Czym właściwie jest bruksizm?

Bruksizm co to, jak leczyć bruksizm to często zadawane pytania w internecie.  Niewiele osób zdaje też sobie sprawę, że są naturalne sposoby, które mogą pomóc w walce z bruksizmem.
Czy zdarza Ci się czasami nieświadomie zgrzytać zębami podczas snu? Czy czujesz, że zaciskasz szczękę, gdy jesteś zdenerwowany lub niespokojny? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, wiele wzkazuje, że możesz należeć do grupy osób borykających się z dysfunkcją zwaną bruksizmem. Problem ten najczęściej dotyczy osób pomiędzy 25. a 45. rokiem życia, jednakże może wysptąpić również u dzieci. Bruksizmem w najprostrzy sposób można określić patologiczne tarcie zębami szczęki, o zęby żuchwy. Przypadłość tę zalicza się do tzw. parasomnii – zaburzeń, które mają miejsce w trakcie snu. Zdarza się, że u niektórych osób, objawy bruksizmu, mogą pojawić się, także w ciągu dnia.

Bruksizm – główne objawy

Konsekwencji powyższej dysfunkcji jest wiele. Podstawowym objawem bruksizmu jest silne, nocne zaciskanie zębów oraz zgrzytanie nimi. Wiele osób cierpiących na bruksizm wcale nie jest świadomym tego, że nocą dochodzi do takiej sytuacji. Wśród innych objawów tego stanu wymienia się napięciowe bóle głowy oraz mięśni twarzy w okolicy żuchwy. Ponadto u osób cierpiących na tę dysfunkcję, zdarzają się wystepować szumy uszne oraz zaburzenia równowagi. Niestety nieleczony bruksizm ma duży wpływ na stan uzębienia, może powodować ich ścieranie, pękanie, a także rozchwianie. Na dodatek dość często pojawia się krwawienie z dziąseł oraz powstawanie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej.

Jakie są przyczyny występowania bruksizmu?

Powyższa przypadłość najczęściej związana jest ze stresem oraz napięciem emocjonalnym, ale również do czynników ryzyka bruksizmu zalicza się patologiczny zgryz, źle dopasowane koronki, mosty lub protezy dentystyczne, a także dysfunkcje stawów skroniowo – żuchwowych.

Metody leczenia bruksizmu

Przede wszystkim przyczyny występowania tej przypadłości bywają rozmaite. Terapia powinna być kompleksowa. Na pewno istotnym sprzymierzeńcem w walce z bruksizmem powinien być lekarz stomatolog (poprzez zastosowanie odpowiednich szyn relaksacyjnych). Jako, że za główną przyczynę problemu uznaje się stres, należy wdrożyć działania prowadzące do jego redukcji. Pożyteczna może okazać się więc wizyta u psychologa. Równocześnie należy zadbać o stan mięśni twarzy oraz szyi i dekoltu, które na skutek występowania bruksizmu są nadmienie napięte. Jedną ze skutecznych technik rozluźniających jest masaż twarzy Kobido.

Masaż twarzy Kobido jako wsparcie w leczeniu bruksizmu

Masaż Kobido wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Składa się on z intensywnych i złożonych technik manualnych, działających kompleksowo na na tkanki głębokie, powięzi oraz przyczepy mięśniowe. Istotnym problemem u osób borykających się z bruksizmem jest sztywność mięśni twarzy oraz szyi. Dzięki specjalnie dobranym technikom, masaż ten przyczynia się do zniwelowania nadmiernego napięcia w obszarze twarzowo – szczękowym. Ponadto Kobido skutecznie zmniejsza uczucie stresu i pozwala osiągnąć stan głębokiej relaksacji. Masaż ten łagodzi również napięciowy ból głowy, który jest częstym skutkiem bruksizmu.

Bruksizm może prowadzić do zmiany rysów twarzy. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do przerostu mięśni żwaczy w wyniku ich ciągłego, nadmiernego napięcia. Twarz u osób z bruksizmem staje się “kwadratowa”. Kobido, dzięki zastosowaniu technik masażu tkanek głębokich, może być niezwykle pomocny w rozluźnieniu mięśni żwaczy, czego rezulatatem jest poprawa owalu twarzy.

Podsumowując, masaż twarzy Kobido może okazać się bardzo pomocny dla osób borykających się ze schorzeniem, zwanym bruksizmem. Odpowiednio dobrane techniki masażu, przyczynią się do zniwelowania nadmiernych napięć w okolicach twarzy, szyi, klatki piersiowej oraz skorygowanie owalu twarzy, który jest często zaburzony przez wzmożone napięcie mięśni żwaczy. Sam masaż wpływa pozytywnie nie tylko na sferę fizyczną, ale również psychiczną, co stanowi istotne wsparcie dla osób cierpiących na bruksizm. Ważne jest, aby w miarę możliwości regularnie uczęszczać na sesje masażu Kobido, dzięki temu uzyskamy trwalszy efekt. Często już po jednym zabiegu widoczna jest poprawa elastyczności skóry oraz odczuwalne rozluźnienie mięśni twarzy, szyi oraz karku.

Dlaczego warto skorzystać z uslug terapeutów Mastell?

Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności wykonywania masażu Kobido potwierdzone dyplomami. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby.

Fizjoterapeuta
Magdalena Brodzka
———–
Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na: 
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: +48 502 265 660

Umów się na wizytę