Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Masaż dla kobiety w ciąży – troska o ciało i umysł przyszłej Mamy

Umów się na wizytę
 1. Kategoria: |
 2. 22 października 2017

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Zachodzi szereg zmian, nie tylko w sferze psychicznej, ale także fizycznej. Chociaż jednocześnie jest to błogi stan oczekiwania przyjścia na świat maluszka, nie zawsze bywa on łatwy i przyjemny, ze względu na charakterystyczne dla ciąży dolegliwości. Co zrobić, aby poprawić komfort i samopoczucie, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa dla zdrowia dziecka? Coraz więcej kobiet decyduje się na regularne masaże dla kobiet w ciąży (masaż prenatalny).

Jakie korzyści daje masaż dla kobiet w ciąży?

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że masaż kobiet w ciąży (prenatalny) jest bezpieczną, przyjemną terapią, która wyraźnie poprawia stan fizyczny i psychiczny kobiet w ciąży. Pomaga zniwelować i zapobiega najczęściej występującym w ciąży dolegliwościom, przygotowuje na wysiłek i obciążenie, jakie niesie za sobą poród oraz korzystnie wpływa na szybki powrót do formy po porodzie. Według Health & Parenting „masaż jest idealnym sposobem na pozbycie się niedogodności i dolegliwości związanych ze zwiększoną masą ciała. Pomaga się zrelaksować i zapomnieć o trudach ciąży.”

 • skutecznie niweluje oraz zapobiega dolegliwościom bólowym pleców, mięśni, stawów

 • usprawnia krążenie krwi i limfy, zapobiegając i zmniejszając obrzęki nóg, poprawiając ukrwienie skóry

 • stanowi idealną profilaktykę przeciwrozstępową

 • zapewnia dobrą kondycję fizyczną

 • zmniejsza stres i niepokój

 • zapewnia odpoczynek, relaks i dobre samopoczucie mamy i dziecka

 • rozwija świadomość czucia własnego ciała, niezbędną do aktywnego uczestnictwa w procesie porodu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze salonu masażu?

Mimo, że większość salonów masażu, SPA i gabinetów rehabilitacji ma masaż dla kobiet w ciąży (prenatalny) w swojej ofercie, trzeba zwrócić uwagę na kwalifikacje i doświadczenie osoby, która będzie go wykonywała. W Mastell masaż wykonują doświadczone fizjoterapeutki, które dodatkowo ukończyły specjalistyczne szkolenia masażu kobiet w ciąży. Warto także sprawdzić czy kosmetyk – olejek, masło – wykorzystywany do masażu, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. W naszym salonie używamy naturalnych kosmetyków, które są bezpieczne dla przyszłej mamy i maluszka.

Na jakim etapie ciąży najlepiej zacząć zabiegi masażu?

Masaż pozwoli uporać się z nadmiernym napięciem i przeciążeniem mięśni, a co za tym idzie zniweluje dolegliwości bólowe. Dlatego dobrze jest po ukończonym 12 tygodniu ciąży rozpocząć stosowanie masaży, które pomogą przyszłym Mamom podtrzymać dobrą formę oraz zapewnią pełne odprężenie i błogi relaks.
Najlepiej, jeśli wykonywany jest regularnie, nie częściej jednak niż dwa razy w tygodniu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania masażu?

Przed rozpoczęciem masaży należy zadbać o zgodę lekarza prowadzącego ciążę i wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Należą do nich m.in. choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca ciężarnych, stany zapalne, niedokrwistość, choroby nerek, tarczycy, nieprawidłowy przebieg ciąży.

Dlaczego warto skorzystać z masażu kobiet w ciąży w Mastell?

Przede wszystkim Mastell zapewniamy komfort i bezpieczeństwo przyszłym Mamom i ich maluszkom:

 • zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający dodatkowe kwalifikacje – potwierdzone dyplomami – do masażu kobiet w ciąży. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell przyszłe mamy mogą być pewne, że trafią w dobre ręce
 • do masażu używamy naturalnych kosmetyków, bezpiecznych dla kobiet w ciąży
 • zabiegi w naszym wykonaniu stają się prawdziwymi rytuałami. W przestronnym i komfortowym gabinecie, przy blasku świec, kojącej muzyce, zmysłowym zapachu zapewniają przyszłej mamie odprężenie, relaks, przypływ sił witalnych. W przypadku dolegliwości przynoszą ulgę, dzięki indywidualnie dobranej terapii.

———-

Zdecyduj się na masaż dla kobiet w ciąży i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell. Nasi specjaliści zniwelują dolegliwości i zadbają o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Umów wizytę na https://www.mastell.pl/oferta/pielegnacja-kobiet-w-ciazy lub telefonicznie: +48 502 265 660

Umów się na wizytę