Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Kobido – liftingujący masaż twarzy

Umów sie na masaż Kobido
 1. Kategoria: |
 2. 5 kwietnia 2021

Masaż Kobido to kompleksowa terapia twarzy oparta na głębokim i intensywnym masażu. Ten fenomenalny rytuał podlega ściśle określonym regułom bazującym na tradycji medycyny chińskiej. Dzięki złożoności i intensywności swoich technik rewelacyjnie wpływa na głębsze warstwy skóry i mięśni i przynosi spektakularne efekty liftingu twarzy widoczne już po pierwszym zabiegu.

Sposób na spowolnienie procesu starzenia

Wraz z upływem czasu wygląd twarzy i szyi ulega stopniowym zmianom. Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy – od naskórka do tkanki podskórnej, mięśnie i powięź oraz struktury kostne. Pojawianie się na twarzy zmarszczek jest wynikiem zmniejszenia grubości i spadkiem poziomu nawilżenia skóry, zmian w jej elastyczności oraz osłabieniu mięśni mimicznych. Wyróżnia się zmarszczki drobne i bruzdy. Drobne zmarszczki początkowo są pojedyncze i dyskretne, a z czasem liczne i wielokierunkowe. Świetnym sposobem na spowolnienie procesu starzenia, a nawet zlikwidowanie już istniejących zmian jest liftingujący masaż twarzy.

Etapy masażu Kobido

Masaż Kobido składa się z czterech części.  Każda z nich przynosi ogromne korzyści dla wyglądu i samopoczucia.

Pierwsza część  – masaż tkanek głębokich

Ten niezwykle przyjemny i skuteczny rytuał rozpoczyna się masażem tkanek głębokich w obrębie twarzy i szyi. Ta część masażu ma na celu rozluźnienie napięć, mających bezpośredni wpływ na powstawanie widocznych oznak starzenia się skóry. W ciągu dnia wielokrotnie używamy mięśni mimicznych, wyrażając nasze myśli, emocje, odczucia, nastawienie do świata i ludzi wokół. Niestety częste skurcze mięśni mimicznych powodują ich napięcie pozostawiając po sobie ślad w postaci zmarszczek. Użycie odpowiednich technik z masażu tkanek głębokich uwalnia napięcie, a w konsekwencji spłyca zmarszczki nim spowodowane.

Druga część – relaks

W części relaksacyjnej terapeuta niweluje skumulowane w mięśniach karku i szyi napięcie czego efektem jest usprawnienie krążenia krwi. Dzięki temu etapowi do skóry twarzy dostarczane są składniki odżywcze niezbędne do poprawy wyglądu i naprawy tkanek. Masaż tkanek głębokich oraz część relaksacyjna odpowiednio przygotowują skórę i mięśnie twarzy do kolejnych etapów masażu, dzięki nim techniki zastosowane w późniejszych etapach są skuteczniejsze.

Trzecia część – drenaż limfatyczny

Nieodzownym elementem masażu twarzy jest część drenująca, która stymuluje układ limfatyczny. Drenaż widocznie poprawia wygląd skóry, sprawia, że staje się ona rozświetlona i wypoczęta. Masaż limfatyczny oczyszcza z toksyn, usuwa obrzęki twarzy oraz widocznie rozjaśnia okolice oczu.

Czwarta część – lifting

Ostatnim etapem masażu Kobido jest lifting twarzy – kombinacja intensywnych i złożonych technik, które spektakularnie poprawiają kondycję skóry i mięśni. Stymulacja metabolizmu komórkowego oraz produkcji kolagenu i elastyny, znaczne przyspiesza procesy regeneracji, a także widocznie poprawia jędrność skóry. Odpowiednio dobrane techniki modelują kontur twarzy i intensywnie pobudzają mięśnie i nerwy. Dzięki dynamicznym technikom wzmocnione mięśnie unoszą policzki, kąciki ust i opadające powieki. Znikają ślady zmęczenia, a cera nabiera blasku. Na zakończenie masażu stosuje się akupresurę twarzy, która przywraca równowagę energetyczną całego organizmu.

Dla kogo masaż Kobido?

Masaż Kobido dedykowany jest osobom, które borykają się z problemem wiotkiej, cienkiej skóry, widocznymi zmarszczkami, a także innymi oznakami starzenia. To również doskonała terapia dla osób, które szukają głębokiego relaksu i odprężenia w walce ze stresem lub jego objawami, takimi jak bóle głowy, napięcie i sztywność mięśni karku czy bruksizm.

Jak często korzystać z Kobido aby osiągnąć najlepszy efekt?

Dla najlepszych efektów należy wykonać serię zabiegów.

Sugerowany plan terapii:

 • 1 miesiąc – 2 masaże w tygodniu
 • 2 miesiąc – 1 masaż w tygodniu
 • od 3 miesiąca – 1 masaż na 2-3 tygodnie.

Aby skóra wyglądała świetnie, a efekty masażu utrzymywały się jak najdłużej warto:

 • prowadzić zdrową i zbilansowaną dietę
 • pić dużo wody
 • zadbać o odpowiednią ilość snu
 • ograniczyć spożycie alkoholu
 • rzucić palenie
 • używać kremu z filtrem
 • używać kosmetyków odpowiednich do typu cery
 • unikać zbyt ciężkich podkładów

Pozwól nam zadbać o swoje zdrowie i piękno zapisz się na masaż Kobido już dziś!

Dlaczego warto skorzystać z masażu Kobido w Mastell?

Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności wykonywania masazu Kobidu a takze innych masazy twarzy potwierdzone dyplomami. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Masaż Kobio  i inne zbaiegi w wykonaniu naszych profesjonalistów zapewniają relaks, odprężenie, napełniają energią i pomagają odzyskać naturalny blask. A w przypadku dolegliwości, przynoszą ulgę, dzięki indywidualnie dobranej terapii.

Marlena Gadomska
Terapeuta Spa

——

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na: www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: +48 502 265 660

Umów sie na masaż Kobido