Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Ból pleców i ból nóg w ciąży

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 10 listopada 2017

Ból pleców – podobnie jak ból nóg – towarzyszy wielu przyszłym mamom w okresie ciąży. Jeśli te problemy występują także u Ciebie, nie powinnaś ich lekceważyć, a dobrze o siebie zadbać. Dowiedz się, co może powodować te nieprzyjemne dolegliwości i jak sobie z nimi radzić!

Ból pleców – gdy organizm przygotowuje się do porodu…

Twoje ciało przechodzi teraz prawdziwą rewolucję – zmienia się w nim dosłownie wszystko! Nic dziwnego, że towarzyszą Ci bóle pleców. Hormony sprawiają, że zaczynają rozluźniać się stawy, a wciąż powiększający się brzuszek zmienia środek ciężkości Twojej sylwetki. Twój kręgosłup wygina się, mięśnie napinają i mocno pracują, a Ciebie bolą plecy. Co więcej, brzuszek i dodatkowe kilogramy obciążają kręgosłup.

————
Chcesz zadbać o bliskie Ci osoby?

Skorzystaj z OFERTY PROMOCYJNEJ!

Kup piękną i designerską KARTĘ PODARUNKOWĄ SPA Mastell już dziś i obdaruj nią kogoś, kto jest dla Ciebie naprawdę ważny.

Nie wiesz jaki masaż wybrać?
Zadzwoń teraz, chętnie doradzimy:
tel:+48502265660

Na uporczywy ból pleców w ciąży pomoże masaż

Regularne masaże dla kobiet w ciąży to doskonały sposób, aby rozluźnić przeciążone mięśnie i pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, a także zmniejszyć stres i po prostu się odprężyć. To również okazja, by lepiej przygotować się do porodu, a po nim szybciej wrócić do formy. Kiedy wybrać się na pierwszy masaż? Najlepiej już po 12 tygodniu ciąży.

Pamiętaj jednak, żeby wybrać taki ośrodek SPA, który oferuje specjalne masaże dla ciężarnych. Będziesz miała wtedy pewność, że odpowiednio zadbasz o siebie i maluszka oraz że masaż będzie dla Was nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny. Zapytaj również lekarza prowadzącego Twoją ciążę, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań.

Więcej na temat zmian w organiźmie  podczas ciąży i jak sobie  z nimi radzić przeczytasz w artykułach przygotowanych przez fizjoterapeutę Mastell

Masaż dla kobiet w ciąży – relaks i ulga w czasie ciąży

Jak poradzić sobie  z bólem pleców w trakcie ciąży

A ból nóg od kolan w dół? To może być zakrzepica

W ciąży ból nóg może być spowodowany m.in. zatrzymywaniem wody w organizmie. Co ważne, ten objaw jest też najbardziej charakterystycznym symptomem zakrzepicy, na którą narażone są przyszłe mamy. Jak to odróżnić?

Przy zakrzepicy ból nóg pojawia się głównie podczas ruchu, jednak może występować również w czasie spoczynku (najczęściej jest wtedy lżejszy). Inne symptomy to: obrzęk kończyn dolnych, szczególnie kostek, stwardnienie żył, ciepło nóg oraz zmiana koloru skóry, która staje się zaczerwieniona lub sina. Podczas zakrzepicy mogą pojawić się również gorączka, duszności w klatce piersiowej czy przyspieszone tętno.

—————–

Podaruj sobie i bliskim osobom chwile luksusu podczas jednego z naszych unikalnych zabiegów.

Kup pięknie zapakowaną KARTĘ PODARUNKOWĄ Mastell lub VOUCHER SPA W WERSJI CYFROWEJ.

Ważność Karty/Vouchera SPA: 10 miesięcy.

—————–

Zakrzepica w ciąży może prowadzić do poronienia

Nieleczona zakrzepica u kobiety w ciąży może prowadzić nie tylko do zatorowości płucnej, zawału czy w konsekwencji nawet śmierci, ale także do problemów z donoszeniem ciąży. Jest więc niebezpieczna również dla rozwijającego się w łonie matki dziecka.

Warto zdawać sobie sprawę, że w ciąży ryzyko zakrzepicy jest wysokie, ponieważ żyły poszerzają się z powodu hormonów, a macica zwiększa nacisk na żyły biodrowe. Co więcej, krew kobiety ciężarnej jest gęstsza niż nieciężarnej – organizm przygotowuje się w ten sposób do porodu.

Szczególnie narażone na zakrzepicę są kobiety, u których występuje trombofilia wrodzona – genetyczna skłonność do nadkrzepliwości krwi.

Podejrzewasz zakrzepicę? Szybko udaj się do lekarza

Jeśli ból nóg od kolan w dół pojawi się w czasie ciąży, najbezpieczniej jest od razu wybrać się do lekarza. Wcześniej warto odciążyć nogę – zmieniać jej pozycję, by pobudzać krążenie, unikać długiego siedzenia czy stania, a także korzystać z chłodnych kompresów.

Warto wykonać też test DNA na trombofilię wrodzoną, ponieważ niesie ona nie tylko ryzyko zakrzepicy u przyszłej mamy, ale także problemów z donoszeniem dziecka, a nawet poronienia. Realizacja takiego badania umożliwi wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, a następnie ustalenie wraz z lekarzem schematu leczenia. Wdrożenie odpowiedniej kuracji daje szansę na urodzenie zdrowego dziecka oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się zakrzepicy.

Artykuł przygotowny przez portal www.badaniaprenatalne.pl

Zdjęcie ©valuavitaly/pl.depositphotos.com

————————

Dlaczego warto skorzystać z masażu dla kobiet w ciąży w Mastell?

W Mastell zapewniamy komfort i bezpieczeństwo przyszłym Mamom i ich maluszkom:

  • zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający dodatkowe kwalifikacje – potwierdzone dyplomami – do masażu kobiet w ciąży. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell przyszłe Mamy mogą być pewne, że trafią w dobre ręce
  • do masażu używamy naturalnych kosmetyków, bezpiecznych dla kobiet w ciąży
  • zabiegi w naszym wykonaniu stają się prawdziwymi rytuałami. W przestronnym i komfortowym gabinecie, przy blasku świec, kojącej muzyce, zmysłowym zapachu zapewniają przyszłej mamie odprężenie, relaks, przypływ sił witalnych, a w przypadku dolegliwości przynoszą ulgę, dzięki indywidualnie dobranej terapii.

Zdecyduj się na masaż kobiet w ciąży i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.  Umów wizytę na: www.mastell.pl/rezerwacja online  lub telefonicznie +48502265660

Umów się na wizytę