Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

7 wskazówek, jak zwiększyć efektywność masażu

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 5 października 2020

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz salon masażu po raz pierwszy, czy jesteś regularnym gościem, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób możesz w pełni wykorzystać swój czas na masażu. Pomoże to nie tylko usprawnić sesję, ale także poprawi samopoczucie po niej. W celu zwiększenia komfortu podczas masażu i aby masaż przyniósł jak najwięcej korzyści zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

1. Ustal sobie cel – określ swoje oczekiwania wobec masażu

Zastanów się czego oczekujesz? Czy ma to być delikatny masaż, wprawiający w błogi relaks i odprężenie, a może pragniesz aby masaż przede wszystkim przyniósł ulgę Twoim obolałym, napiętym mięśniom lub chcesz by zabieg był pomocny w procesie odchudzania.
O wszelkich swoich oczekiwaniach poinformuj terapeutę, który wspólnie z Tobą dobierze odpowiedni rodzaj masażu oraz zastosuje wybrane techniki.
Kiedy rezerwujesz wizytę, możesz poinformować osobę z recepcji, jaki rodzaj nacisku preferujesz (lekki lub intensywny), wtedy dobierze ona dla Ciebie odpowiedniego terapeutę.

2. Unikaj ciężkich posiłków na godzinę przed masażem – zazwyczaj masaż wymaga pozycji leżenia na brzuchu, co po intensywnym posiłku jest po prostu niekomfortowe, a może nawet powodować nudności.

3. Komunikuj swoje oczekiwania – przed, w trakcie i po masażu komunikacja z terapeutą jest kluczem.

Przed masażem istotną kwestią jest poinformowanie terapeuty o wszelkich dolegliwościach bólowych, przebytych kontuzjach czy przewlekłych bólach. W trakcie samego zabiegu należy informować masażystę, jeśli coś nam nie odpowiada, np. zbyt intensywny lub za lekki ucisk. Każde ciało reaguje inaczej na dotyk. Podczas masażu powinniśmy czuć się w pełni komfortowo.

4. Przyjedź wcześniej – zaplanuj przybycie na 10 minut przed umówionym sesją masażu, aby na spokojnie przygotować umysł i ciało do zabiegu. Dzięki wcześniejszemu pojawianiu się na wizycie możesz wyciszyć umysł, dopełnić formalności i przekazać najważniejsze informacje dotyczące twojego stanu zdrowia.

5. Zostaw telefon w domu – Oczyść swój umysł, pozostawiając telefon i urządzenia elektroniczne w samochodzie lub w domu, aby dosłownie odłączyć się od świata podczas zabiegu. Jeżeli nie możesz zostawić telefonu w domu, po prostu go wycisz na czas trwania masażu. To ma być chwila wyłącznie dla Ciebie, postaraj się więc odstawić na bok sprawy, które Cię nurtują lub stresują. Stosując się do tej wskazówki zapewnisz sobie błogie wyciszenie, a masażyście odpowiedni komfort pracy.

5. Pamiętaj, aby oddychać – odpowiedni oddech jest bardzo ważny i pomaga zrelaksować się podczas sesji, ale także przyczynia się do rozluźnienia mięśni.

6. Znajdź swoją strefę komfortu – Niezależnie od tego, czy wolisz podgrzewany stół, blask świec czy szczególny rodzaj muzyki, wszystko podczas masażu powinno koncentrować się na tym, abyś czuł się odprężony. Przed rozpoczęciem masażu możesz poprosić o zmianę temperatury lub oświetlenia w gabinecie.

7. Aktywność po masażu – Zaplanuj swój czas po masażu, aby zrelaksować się i zregenerować umysł i ciało, zanim wrócisz do codziennych aktywności. Pamiętaj, że podczas masażu organizm odwadnia się, dlatego bardzo ważną kwestią jest uzupełnienie płynów.

 

Magdalena Brodzka
Fizjoterapeuta Mastell massage & day spa

—————

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?
Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby.

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na: 
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: tel:+48502265660

 

Umów się na wizytę

Karta Podarunkowa Mastell to świetny
sposób, aby powiedzieć bliskiej
osobie – Zasługujesz na najlepsze

Dowiedz się więcej