Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Jak zwiększyć efektywność masażu?

Umów się na wizytę
  1. Kategoria: |
  2. 19 sierpnia 2023

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz salon masażu po raz pierwszy, czy jesteś regularnym gościem, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób możesz zwiększyć efektywność masażu i w pełni wykorzystać czas na masażu. Pomoże to nie tylko usprawnić sesję, ale także poprawi samopoczucie po niej. W celu zwiększenia komfortu podczas masażu i aby masaż przyniósł jak najwięcej korzyści zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

Jak zwiększyć efektywność masażu

1. Ustal cel masażu

Zastanów się czego oczekujesz? Czy ma to być delikatny masaż, wprawiający w błogi relaks i odprężenie, a może pragniesz aby masaż przede wszystkim przyniósł ulgę Twoim obolałym, napiętym mięśniom lub chcesz by zabieg był pomocny w procesie odchudzania. O wszelkich swoich oczekiwaniach poinformuj terapeutę. To jeden z kluczowych czynników wpływających na efektywność masażu i z pewnością po sesji uznasz, że masaż spełnił Twoje oczekiwania. Dzięki informacjom masażysta wspólnie z Tobą dobierze odpowiedni rodzaj masażu, a co za tym idzie zastosuje odpowiednie, wybrane techniki. Kiedy rezerwujesz wizytę, możesz poinformować osobę z recepcji, jaki rodzaj nacisku preferujesz (lekki lub intensywny), wtedy dobierze ona dla Ciebie odpowiedniego terapeutę.

————
Ból pleców, ciągłe zmęczenie? A może potrzebujesz relaksu?
Już teraz zarezerwuj wizytę w Mastell.
Nie wiesz jaki masaż wybrać? Zadzwoń teraz, chętnie doradzimy:
+48 502 265 660
Sprawdź ofertę promocyjną!
————

2. Unikaj ciężkich posiłków na godzinę przed masażem

Zazwyczaj masaż wymaga pozycji leżenia na brzuchu, co po intensywnym posiłku jest po prostu niekomfortowe, a może nawet powodować nudności.

3. Komunikacja podczas masażu kluczem do efektywności masażu

Przed, w trakcie i po masażu komunikacja z terapeutą jest kluczem. Podczas samego zabiegu, jeżeli czujesz dyskomfort, poinformuj o tym terapeutę, np. jeżeli siła nacisku jest za duża lub wręcz przeciwnie, masaż jest zbyt delikatny. Przed masażem istotną kwestią jest poinformowanie terapeuty o wszelkich dolegliwościach bólowych, przebytych kontuzjach czy przewlekłych bólach. W trakcie samego zabiegu należy informować masażystę, jeśli coś nam nie odpowiada, np. zbyt intensywny lub za lekki ucisk. Każde ciało reaguje inaczej na dotyk. Podczas masażu powinniśmy czuć się w pełni komfortowo.

4. Przyjedź wcześniej

Zaplanuj przybycie na 10 minut przed umówionym sesją masażu, aby na spokojnie przygotować umysł i ciało do zabiegu. Dzięki wcześniejszemu pojawianiu się na wizycie możesz wyciszyć umysł, dopełnić formalności i przekazać najważniejsze informacje dotyczące twojego stanu zdrowia.

5. Zostaw telefon w domu

Oczyść swój umysł, pozostawiając telefon i urządzenia elektroniczne w samochodzie lub w domu, aby dosłownie odłączyć się od świata podczas zabiegu. Jeżeli nie możesz zostawić telefonu w domu, po prostu go wycisz na czas trwania masażu. To ma być chwila wyłącznie dla Ciebie, postaraj się więc odstawić na bok sprawy, które Cię nurtują lub stresują. Stosując się do tej wskazówki zapewnisz sobie błogie wyciszenie, a masażyście odpowiedni komfort pracy.

5. Pamiętaj, aby oddychać

Odpowiedni oddech jest bardzo ważny i pomaga zrelaksować się podczas sesji, ale także przyczynia się do rozluźnienia mięśni.

6. Znajdź swoją strefę komfortu

Niezależnie od tego, czy wolisz podgrzewany stół, blask świec czy szczególny rodzaj muzyki, wszystko podczas masażu powinno koncentrować się na tym, abyś czuł się odprężony. Przed rozpoczęciem masażu możesz poprosić o zmianę temperatury lub oświetlenia w gabinecie.

7. Aktywność po masażu

Zaplanuj swój czas po masażu, aby zrelaksować się i zregenerować umysł i ciało, zanim wrócisz do codziennych aktywności. Pamiętaj, że podczas masażu organizm odwadnia się, dlatego bardzo ważną kwestią jest uzupełnienie płynów. Aby spotęgować odprężające działanie masażu, dobrym pomysłem może być wieczorna kąpiel z użyciem aromaterapeutycznych olejków. Połączenie masażu i aromaterapii przyniesie dodatkowe ukojenie i pozwoli spokojnie zasnąć.

 

Magdalena Brodzka
Fizjoterapeuta

—————

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Mastell?

Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby.

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na: 
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: tel:+48502265660

 

Umów się na wizytę