Facebook - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Instagram - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par Tripadvisor - ✅ Masaż i SPA Warszawa – masaż relaksacyjny, klasyczny, dla par

Masaż – 6 najczęściej zadawanych pytań

Umów się na wizytę

Masaż jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia i ma niezliczone pozytywne skutki dla naszego ciała i psychiki. Nie dziwi zatem fakt, że zdobywa coraz większe grono zwolenników. Zwolenników często bardzo świadomych zalet masażu, ale też pragnących zgłębić jego tajniki 🙂 Oto 6 najczęściej zadawanych pytań na temat masażu.

Jak często korzystać z masażu?

Częstotliwość korzystania z masażu jest uzależniona od celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli występują dolegliwości bólowe kręgosłupa, to masaż najlepiej wykonywać codziennie lub co drugi dzień. Wtedy terapeuta ma możliwość oceny skuteczności przeprowadzonej terapii i doboru skutecznych technik manualnych. Jeśli zadaniem masażu jest regeneracja i poprawa ogólnej kondycji organizmu, to najbardziej optymalnym czasem będzie korzystanie z jednego lub dwóch masaży w tygodniu.

Czym różni się masaż klasyczny od masażu leczniczego?

Masaż klasyczny jest podstawą wielu innych rodzajów masażu, stanowi bazę i wzorzec w różnych technikach masażu, jest wykonywany jako zabieg leczniczy, relaksacyjny, sportowy lub drenaż limfatyczny. Jest to  zabieg ogólny, wskazany przy stanach przemęczenia mięśni, poprawiającym kondycję oraz funkcjonowanie najważniejszych układów organizmu człowieka. Masaż leczniczy jest stosowany w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, stawów oraz mięśni, a także w procesie usprawniania po urazach i zabiegach operacyjnych.

————
Ból pleców, ciągłe zmęczenie?
Już teraz zarezerwuj wizytę w Mastell.
Nie wiesz jaki masaż wybrać? Zadzwoń teraz, chętnie doradzimy:
+48 502 265 660
Sprawdź ofertę promocyjną!
————

Czym różni się masaż klasyczny od masażu relaksacyjnego?

Masaż klasyczny stanowi podstawę dla wszystkich form masażu. To powoduje, że w zależności od stosowanych technik oraz ich intensywności może mieć działanie lecznicze, sportowe lub relaksacyjne. Wykonuje się go głównie jako zabieg regenerujący, natomiast masaż relaksacyjny ma działać wyciszająco i dlatego wykonuje się w nim ruchy wolniejsze i delikatniejsze, jednak z wyczuciem i dociskiem tam gdzie występują napięcia mięśni. Jednak techniki nie powinny być zbyt intensywne, w przeciwieństwie do masażu klasycznego. Podczas masażu relaksacyjnego unika się rozmów, aby nie wybijać osoby masowanej ze stanu wyciszenia.

masaż warszawa

Jaka jest różnica pomiędzy masażem klasycznym a masażem sportowym?

Masaż sportowy wywodzi się z masażu klasycznego. Wykonuje się go silniej i energiczniej. Jego głównymi technikami są rozcierania i ugniatania. Uprawianie sportu odbywa się na granicy wydolności organizmu, co przyczynia się do powstania przeciążeń i wywołuje urazy oraz poważniejsze kontuzje. Masaż ten ma zapobiegać tym mechanizmom, stanowi przygotowanie do treningu i zawodów sportowych, po wysiłku przyspiesza regenerację, a w przypadku kontuzji ma wspomagać ich leczenie.

Więcej na temat masażu sportowego przeczytasz w artykule “Masaż sportowy źródło mocy i regeneracja dla aktywnych”

Jak powstaje punkt spustowy i czy masaż może pomóc?

Punkty spustowe powstają w wyniku: bezpośredniego urazu mięśni, naciągnięcia mięśni, ostrego przeciążenia mięśni, przewlekłego przeciążenia mięśni lub aktywności punktów spustowych w innych mięśniach. Przeciążenie lub nadmierne rozciągnięcie powodują powstawanie w mięśniach stref, które są gorzej zaopatrzone w tlen, co prowadzi do hipoksji. Hipoksja to deficyt tlenu, który doprowadza do niedoboru ATP, co skutkuje problemami z uwolnieniem połączeń między miozyną, a filamentami aktyny. Dochodzi przez to do powstania miejscowej sztywności. Miejsce to jest tkliwe i nacisk w tym punkcie wyzwala ból, który promieniuje do miejsc odległych (ból przeniesiony).

Współpraca z terapeutą

Terapeuta wykonując zabieg, skupia się na opracowaniu punktów spustowych, nacisk często wywołuje nieprzyjemne odczucia dla osoby masowanej. W takim przypadku warto informować terapeutę, czy ból nie jest zbyt silny. Warto zwrócić uwagę, że to pacjent decyduje o sile technik terapeutycznych. Po terapii zazwyczaj zmniejszają się dolegliwości bólowe i poprawia się ruchomość tkanek miękkich. Zaleca się także wspomaganie terapii poprzez ćwiczenia rozciągające i wzmacniające oraz kształtowanie prawidłowych nawyków postawy i przestrzeganie zasad ergonomii pracy.

Przeczytaj więcej na temat dolegliwości jakie powodują punkty spustowe.

—————–
Podaruj sobie  i  bliskim osobom chwile luksusu podczas jednego z naszych unikalnych zabiegów.
Kup Kartę podarunkową Mastell lub Voucher SPA w wersji cyfrowej.
Ważność Karty/Vouchera SPA: 6 miesięcy.
—————–

Dlaczego przy dużym napięciu mięśni boli głowa?

Ból głowy może mieć wiele przyczyn. Jeśli występuje na skutek napięcia i przemęczenia mięśni, to zazwyczaj powstaje z powodu nieprawidłowego krążenia w tętnicach szyjnych oraz złych nawyków postawy (długotrwałe utrzymywanie głowy w pozycji zwiększającej napięcie mięśni). Napięcia mięśni karku i tułowia oraz niewłaściwy sposób oddychania przyczyniają się do problemów z dotlenieniem i dokrwieniem organizmu. Zaburzenia oddychania polegają na włączaniu do akcji oddechowej górnej części klatki piersiowe, barków i szyi. Przepona natomiast jest zablokowana i nie ma prawidłowej ruchomości. Napięcia mięśni klatki piersiowej powodują problemy z ruchomością żeber i kręgosłupa. Do rozwoju bólu głowy przyczyniają się także odczuwanie niepokoju i depresja. Doskonałym sposobem na zmniejszenie bólów głowy, spowodowanych nadmiernym napięciem mięśniowym jest masaż leczniczy, połączony z technikami masażu tkanek głębokich.

Przeczytaj więcej na temat znaczenia jakie dla naszego organizmu ma przepona

Dlaczego warto korzystać z masażu w Mastell?

Zespół Mastell tworzą wykwalifikowani terapeuci posiadający umiejętności potwierdzone dyplomami oraz korzystający z nowoczesnych metod. Dzięki bogatemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu profesjonalistów Mastell możesz być pewien, że trafisz w dobre ręce. Nasi terapeuci dobiorą najlepsze metody w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości, reakcji na masaż i indywidualnych potrzeb osoby.

Krzysztof Stańczyk
Fizjoterapeuta

—————

Zdecyduj się na masaż i skorzystaj z usług certyfikowanych terapeutów Mastell.
Umów wizytę na: 
www.mastell.pl/rezerwacja online lub telefonicznie: +48 502 265 660

Umów się na wizytę